Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Založení s.r.o.

Úvod nicZaložení s.r.o.

Proč je s.r.o. tak oblíbená?

Založení s.r.o. je základním krokem na cestě k vašemu vlastnímu podnikání. Společnost s ručením omezeným (s.r.o.) je jednou z nejoblíbenějších právních forem pro podnikání v České republice. Je oblíbená díky svým výhodám, které nabízí pro malé i střední firmy. S.r.o. poskytuje vlastníkům omezenou osobní odpovědnost za dluhy společnosti, což chrání jejich osobní majetek. Taktéž umožňuje flexibilní organizaci firmy a snadnější získávání investic.

 

Zalození sro, muž letící na raketě

Postup jak založiť s.r.o.

 1. #1 Prověřte si, zda splňujete podmínky na založení s.r.o.

  Založení s.r.o. vyžaduje splnění určitých podmínek. Mezi základní podmínky patří minimální základní kapitál společnosti, který může být i symbolická suma. Kromě toho musí mít společnost minimálně jednoho zakladatele, a to fyzickou nebo právnickou osobu. Je důležité také stanovit předmět podnikání a mít sídlo firmy na území České republiky.

 2. #2 Definujte předmět podnikání

  Založení s.r.o. si žádá stanovení předmětu podnikání. Stanovení přesného předmětu podnikání v zakladatelské listině je klíčové pro zajištění, že společnost bude moci vykonávat požadované aktivity. Důkladně si promyslete, jaké služby nebo produkty chcete nabízet, a definujte je přesně v předmětu podnikání.

 3. #3 Vyberte si sídlo podnikání

  Vybrat si vhodné sídlo při založení s.r.o. je důležitým rozhodnutím. Můžete si zvolit trvalé sídlo, například vaši vlastní kancelář, nebo si vybrat virtuální sídlo, které vám poskytne profesionální adresu bez nutnosti fyzické přítomnosti. Virtuální sídlo je oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí flexibilitu a mobilitu při podnikání.

 4. #4 Vyberte si vhodné jméno

  Výběr jména pro vaši s.r.o. je důležitý, protože jméno vystihuje identitu a povahu vašeho podnikání. Zvolte jedinečné a zapamatovatelné jméno, které zaujme vaše klienty. Zkontrolujte, zda jméno není již registrováno jinou společností a zda splňuje všechny legislativní požadavky.

 5. #5 Připravte si potřebné dokumenty na založení s.r.o.

  Založení s.r.o. si vyžaduje určité dokumenty, které je třeba předložit do obchodního rejstříku. Mezi potřebné dokumenty patří zakladatelská listina, která obsahuje údaje o zakladatelích, společnosti a jejím fungování. Dále budete potřebovat výpisy z rejstříku trestů, osvědčení o nezadlužení a další.

 6. #6 Zápis společnosti do obchodního rejstříku

  Po shromáždění všech potřebných dokumentů můžete začít s procesem zápisu společnosti do obchodního rejstříku. Tímto krokem zajišťujete právní existenci vaší s.r.o. a její oficiální uznání.

 7. #7 Zaregistrujte se na finančním úřadě a ve sociální a zdravotní pojišťovně

  Po úspěšném zápisu do obchodního rejstříku je potřeba zaregistrovat vaši s.r.o. také na finančním úřadě a ve sociální a zdravotní pojišťovně. Tímto krokem se stáváte oficiálním plátcem daně a sociálních odvodů. Díky tomu budete mít právo vykonávat podnikatelské aktivity a zaměstnávat zaměstnance.

   

Založení s.r.o. je proces, který vyžaduje důkladnou přípravu a postupnost kroků. Nepodcentě připravu založení s.r.o.